ANTRENMAN PARMAK İZİ KADAR BİREYSELDİR

Son yıllarda yapılan çalışmalarda eğitim sisteminin en önemli unsuru olan bireyler arasındaki farklılıkların öğrenme üzerinde ne denli büyük etkilerinin olduğunu ordaya koymaktadır. Her alanda olduğu gibi sportif idmanlarda da antrenmanın parmak izi kadar bireysel olduğu gözlemlenmiştir.


Farklı fiziksel özelliklere, farklı algı, yetenek ve deneyimlere sahip kişilerin aynı eğitim programına tabi tutulmaları eğitimin kişi üzerindeki verimini düşürmektedir.
Yaşadığımız çağın akıl almaz derecede hızlı yol aldığı bir süreçte eğitimin durağan kişisel farklılıkların gözetilmediği bir durumda başarıya ulaşmakta bir hayli zor olmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz husus üzerine düşünüldüğünde her platformda olduğu gibi Mücadele Sporları ve Strike (, muaythai, boks, yakın dövüş teknikleri) antrenmanlarında da her bireyin fiziksel gelişimi, psikomotor gelişimi, kas ve kemik yapısı, esneklik, zeka, ilgi, hazırbulunuşluluk ve yetenek noktasının birbirinden farklı olmasını göz önünde bulundurarak birebir eğitimin başarısı yadsınamaz.


Bu sebeplerden ötürü yukarıdaki faktörleri göz önüne alarak alanında uzman, eğitimli kişilerce yapılacak bir ölçümleme ve antrenman programı bireyi çok daha kısa sürede zirveye çıkarmakta, para ile satın alınamayacak en değerli şey olan zamandan da ciddi tasarruf elde edilmektedir.


Biz de Yakın Savunma ekibi olarak faaliyet gösterdiğimiz Boks, Kickboks, , Yakın Savunma Teknikleri ile Kilo Kontrolü, Sağlıklı Yaşam (medikal) Egzersizleri ve üzerine bireysel farklılıkları ve kişisel beklentileri göz önünde bulundurarak, hazırladığımız kişiye özel modern eğitim programları eşliğinde, profesyonel ekipmanlarla Birebir Özel Ders hizmeti sunmaktayız.


Daha kısa sürede mutlak başarıya ulaşmak için İletişim Bilgileri linkini tıklayarak bizimle iletişime geçebilir ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir