BAYAN BOKSÖRLER İTALYA YOLUNDA

 

Türkiye Kadın Milli Takımı, Büyük Kadınlar Avrupa Birliği Şampiyonası’na katılmak üzere İtalya’ya gideceği federasyonun resmi web sitesinde ilan edildi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Sn. Eyüp Gözgeç, İtalyanın Cascia şehrinin ev sahipliğinde yapılacak organizasyonun 4-13 Ağustos tarihlerinde düzenleneceğini belirterek, ülkemizin 6 sporcu ile temsil edileceğini açıkladı.

Milli Boksörlerimiz şampiyona öncesi Türkiye Boks Federasyonunun Kastamonu’daki Kadıdağı Kamp Merkezi’nde hazırlıklarını tamamladığını hatırlatan Başkan Gözgeç, “Kadın Milli Takımı Sorumlu Antrenörü Cahit Süme hocamızın gözetiminde güzel bir hazırlık dönemi oldu. Dünya Şampiyonası ve asıl hedefimiz olan 2020 Olimpiyatları öncesinde bu tür organizasyonları oldukça önemsiyoruz. Hedefimiz mümkün olan en iyi sonuçlarla İtalya’dan dönmek.” ifadesini kullandı.

Organizasyona katılacak sporcularımız şöyle: 48 kg Ayşe Çağırır , 51 kg Busenaz Çakıroğlu, 69 kg Sema Çalışkan, 75 kg Busenaz Sürmeneli, 81 kg Elif Güneri ve +81 kg Şennur Demir.

Sporcularımıza  boks camiası ve Türk Milleti adına başarılar dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir