BAYANLAR NEDEN KİCKBOKS YAPIYOR

Ülkemizde son yıllarda artan şiddet olayları yaşanan toplumsal travmalar ve özellikle bayanların başına gelen saldırılar, bayanların savunma içgüdüsü içerisinde hareket etmelerine sebep olmaktadır.

Bu çerçevede kendini savunma ve müdafa etme konusunda akla ilk gelen spor ise olmaktadır. Realitesi ile rüştünü ispatlamış bu spor branşı bayanların kendini savunabileceği teknikler içerdiği gibi, vücut direncini ve dayanıklılığını artırması, genel koordinasyon, hız, çeviklik, kuvvet gibi farklı özelliklerin gelişimini sağlaması bununla birlikte özgüven gelişimi ve kilo kontrolüne yönelik faydaları göze alındığında bayanların bu tercihi gayet yerinde bulunmaktadır.

Savunma Sporu olmasının yanı sıra vücudun alt ve üst bölgesini birlikte çalıştırdığı, bilinçli antrenman programları ile kilo kontrolü ve sıkılaşma sağladığı bilinen Kickboks diğer ayrobik antrenmanlara nazaran alternatif teknikler ve kombinasyonlarlar her antrenman farklı bir çalışma modeli belirlenebileceğinden icra edilirken daha keyifli ve eğlenceli bir antrenman süreci yaşanmaktadır. Kickboks’un bu durumu keşfedildiğinden bu yana Son Zamanlarda ünlü mankenler ve İş adamları özel gym’lerde ve villalarında kickboks alanında birebir özel ders hizmeti almaktadırlar.

Biz de Yakın Savunma ekibi olarak Kickboks branşında bay, bayan ve çocuklara yönelik olarak anlaşmalı spor salonlarımızda, ev ve işyerlerinizde profesyonel ekipmanlarla birebir özelders hizmeti sunmaktayız. Üst düzey profesyonel hizmetlerimizden istifade etmek için İletişim Bilgileri linkini tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir