Boks Türkiye Şampiyonası Bursa’da

Türkiye Federasyonu Başkanlığı tarafından düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Şampiyonası, 19 Aralık’ta ’da başlayacağı federasyonun resmi web sitesinden duyuruldu.

Federasyon Başkanı Eyüp Gözgeç, konuya ilişkin yazılı açıklamasında federasyonun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye şampiyonası için daha önce Çanakkale, Antalya ve Malatya’da grup maçları yapıldığını hatırlattı.

Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce sporcunun gruplardan çıkıp şampiyonaya katılabilmek için ter döktüğünü hatırlatan Başkan Gözgeç’in açıklaması organizasyona ilişkin açıklaması ise şöyle oldu:

“15 Temmuz Şehitleri Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nı 20 Aralık’ta Bursa’nın ev sahipliğinde düzenliyoruz. Bursa Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak bu organizasyona, grup müsabakalarında dereceye giren sporcular ile 2016 Rio Olimpiyatları ve Genç Erkekler Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden boksörlerimiz katılacak. Müsabakalarda 38 ilden yaklaşık 150 sporcu ringe çıkacak ve toplam 10 sıklette şampiyonluk mücadelesi verilecek. Ayrıca 25 hakem, çok sayıda federasyon görevlisi, idareci, antrenör ve yüzlerce sporseverin katılacağı bu organizasyonun adeta bir boks şöleni halinde geçeceği inancındayız. Şampiyona 24 Aralık’ta oynanacak final müsabakaları ile sona erecek. Bursa’nın spora olan ilgisini yakinen biliyorum. Tüm Bursalı kardeşlerimizi bu güzel organizasyona davet ediyoruz.”

Konya Boks camiası olarak Tüm boksörlere başarılar dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir