Çocuklar Neden Mücadele Sporları (Kickboks, Muay Thai, Bjj) İle İlgilenmeli

Mücedele sporlarının çocuklar için birçok faydası bulunuyor. Denge ve koordinasyonun yanında çocuğun kişisel gelişimi ile birlikte ruhsal ve fiziksel gelişiminde de önemli rol oynayan içinde yer alan ve yer dövüşünün vazgeçilmezi (brazilian ) nin gün geçtikçe popüleritesini artırarak, çoğu ebeveyn tarafından tercih edilmektedir.

kids muay thai yakın savunma

Yetişkinler için daha çok amaca uygun, performans ve teknik taktik hareketlerin öğretildiği Yakın Savunma derslerinde, çocuklar için genelde oyun temalı idmanlarla sıkılmadan eğlenerek öğrenmelerine fırsat tanınmakdır. Çocuklar bu dersler sırasında hem enerji harcayıp rahatlarken, hem de denge ve koordinasyona yönelik antremanlarla vücudunu tanıyıp fiziksel özelliklerini keşfetmesine olanak sağlanmaktadır. Ağaç yaş iken eğilir atasözünü anımsamadan geçemeyeceğim. Çünkü doğru yöntemlerle fiziksel özelliklerin gelişimi çocukken daha kolay olmaktadır. Örnek verecek olursak çocuğun dengesini ve postürünü düzeltmek için ders içinde dengede durmayı gerektiren haraketler yapılır. Çocuk bu şekilde dengede durmayı, yere düşmeyi, yerden kalkmayı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirir.

kids bjj

Büyüklerde de gözlemlendiği gibi egzersizler ve fiziksel çalışmalar çocuğun aynı zamanda ruhsal gelişimini de olumlu sonuçlar doğuruyor. Bunula birlikte sosyal yaşamındaki ve okuldaki başarısını pekiştirdiği gibi özgüven eksikliğinide aşmış oluyor. Mücadele Sporları (Kickboks, Muay Thai, Bjj) sayesinde sosyal bir çevreye ait olan çocuk takım ruhunu, liderlik özelliklerini, takım arkadaşlarıyla iletişim kurmayı, arkadaşlarıyla birbirine destek olmayı öğrenirken, oluşan aidiyet duygusu ile kendine güveni de artıyor. Mücadele Sporları konusunda bilgisini ve becerisini geliştiren çocuk fiziksel, ruhsal ve karakteristik özellikler olarak kendine güvenen, olumlu, başarılı bir birey olarak geleceğe hazırlanmış oluyor.

kickboks kids

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir