Danimarka’da Boks Gecesi

21/01/2017 Cumartesi gecesi ’nın Struer kentinde gerçekleştirilecek olan gecesi saat 23:00’ten itibaren NTV Spor ekranlarından canlı olarak yayınlanacağı duyuruldu.

Gecenin ikinci ana maçında kadınlar boksunun yükselen yıldızı Dina Thorslund eldiven giyecek. Profesyonel kariyerinde çıktığı 7 maçın tamamından galip ayrılan Danimarkalı Dina Thorslund, WBC genç kadınlar süper horoz sıklet unvanı için Romen boksör Xenia Jorneac ile ringe çıkacak.

 

Patrick Nielsen Ringe Çıkıyor

Gecenin ana maçında Kuzey Avrupa’nın en önemli boksörlerinden Patrick Nielsen, Kolombiyalı Beibi Berrocal ile ringe çıkıyor. 2017 yılında süper orta sıklette dünya şampiyonluğu hedefleyen ve boksörümüz Avni Yıldırım’ın da potansiyel rakiplerinden olan Nielsen için bu mücadele kritik önem taşıyor. Nielsen’in çıktığı 29 profesyonel karşılaşmada 28 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti, Kolombiyalı Beibi Berrocal’ın ise 20 maçta 17 galibiyeti ve 3 mağlubiyeti bulunuyor.

Yükselen Yıldızlar Sahne Alacak

Gecenin alt maçlarında Almanya’nın en önemli yükselen yıldızlarından yenilgisiz Stefan Haertel, süper orta sıklette Polonyalı Tomasz Gargula ile ringe çıkarken, Filistinli boksör Abdul Khattab ise orta sıklette Ermeni asıllı Alman boksör Arman Torosyan ile kozlarını paylaşacak.

Genç Kadınlar Dünya Şampiyonu Belli Olacak

Gecenin ikinci ana maçında kadınlar boksunun yükselen yıldızı Dina Thorslund sahne alacak. Profesyonel kariyerinde çıktığı 7 maçın tamamından galip ayrılan Danimarkalı Dina Thorslund, WBC genç kadınlar süper horoz sıklet unvanı için Romen boksör Xenia Jorneac ile kozlarını paylaşacak.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir