İJF HAKEM VE ANTRENÖR SEMİNERİ TOKYODA DÜZENLENDİ

Kısa adı ( İJF) olan Dünya Federasyonu tarafından her yıl farklı bir ülkede düzenlenen HAKEM ve ANTRENÖR SEMİNERi bu yıl Judonun doğduğu ülke olan ’nın Tokyo kentinde KODOKAN ULUSLARASI MERKEZİ’ nde düzenlenmiştir.

ıfj1

Dünyanın farklı ülkelerinden yoğun bir katılımın sağlandığı seminere 200 ülkeden 320 hakem ve antrenörün katıldığı kayıtlardan anlaşılmıştır. Seminerin ilk günü Kodokan Judo Merkezi’nde Kodokan Uluslararası Judo Eğitim Merkezi Başkanı Haruki UEMURA Judo’nun kurucusu Jigaro KANo’nun hayatı ve Judo felsefesini anlatan bir 2 saati aşan bir sunum yapmıştır.

ıfj2

Seminerin 2. Gününde ise sabah bölümünde teorik anlatımlar ve video analizi yapılmıştır. Günün ikinci yarısında ise; uygulama bölümü başlamış olup bu bölümün başlamasından önce Japonya Spor Bakanı Sn. Hiroshi HASE açılış konuşması yaparak tüm katılımcılara başarılar dilemiştir.

ıfj3

Daha sonra minder üzerinde uygulamalı anlatım ve soru cevap şeklinde devam eden seminerin uygulamalı anlatım bölümünde ülkemizde de görev yapan Daniel LASCAU, Eğitimden Sorumlu Teknik Kurul Üyemiz Muhammet ÇELİK ile beraber uygulamalı olarak sorulara cevap vermiştir.

ıfj4

Dünya Judo Federasyonu Hakem Direktörü Juan Carlos BARCOS ‘unda çeşitli açıklamalar yaptığı seminerde Olimpiyat Oyunları ardından değişiklik yapmayı planladıkları konular hakkında tüm katılımcılara bilgi vermiş ve görüş alışverişinde bulunmuşlardır.

Japonya’da yapılan İJF Hakem Antrenör Semineri’ne ülkemizi temsilen Merkez Hakem Komitesi Başkanı Fikret PAPUR ve Eğitimden Sorumlu Teknik Kurul Üyemiz Muhammet ÇELİK katılmaktadırlar.

Seminer bugün itibarıyla sona ermiş olup katılımcılar ülkelerine dönmek için hazırlıklara başlamıştır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir