JİU JİTSU Vize Semineri Antalya’da

jiujitsu semineriTürkiye ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonunun 2016 yılı faaliye programında yer alan ve çeşitli organizasyonlarda görev verilecek hakem ve antrenörler için Eğitim programı kapsamında 04-05-06 Aralık 2015 tarihinde Kemer – da Seminer yapılacağı federasyonun resmi web sitesinden duyurulmuştur.

Seminerde  Fight ve Ne Waza Teorik, Pratik, Teknik-Taktik gibi jiu jitsu ve brazilian jiu jitsu branşlarına yönelik dersler olduğu gibi Genel Antrenman Bilimi, Özel Antrenman Bilgisi, Spor Sağlığı, Spor Psikolojisi, Sporda Yönetim ve Davranış Bilgisi, Sporda Yönetim Organizasyon, ve Sponsorluk bilgisi gibi genel derslerde müfredatta yer almaktadır.

Seminerin Tüm Hakem ve Antrerörler için tek merkezde kapsamlı olarak gerçekleştirileceğinden Ulusal ve Uluslararası alanda görev yapacak Antrenör ve Hakemleri kapsayacak şekilde 2 gün süre ile Gelişim Vize ve Terfi Seminerleri ile Hakem Kursu yapılacağı açıklanmıştır.

Teorik derslerin dışında pratik antrenman veya sosyal aktivitelerinde yer alacağı seminer sonunda sınav yapılacağı ve sınavda başarılı olan Antrenör ve Hakemlerin vize işlemlerinin yapılacağı belirtilmiştir.

Antrenörlerin JuJitsu ve Brezilya Federasyonunca antrenör diplomasına sahip kişiler 2016 yılı içerisinde Kulüplerinde, İllerinde, Bölgelerinde, Ulusal ve Uluslararası alanda ve Federasyonun tertiplediği resmi, özel gala organizasyonları dahil olmak üzere tüm faaliyetlerde görev almak, Dan sınav komisyonlarında yer alabilmek, MEB ve  Halk Eğitim Müdürlükleri Modül programı üzerinden öğrenci çalıştırabilmek, açılacak antrenör kurslarında bir üst antrenörlüğe terfi kurslara katılabilmek için bu seminere katılma zorunluluğunun bulunduğu açıklanmıştır.

Hakemler ise; Aday hakemlikten Bölge Hakemliğine, Bölge Hakemliğinden Ulusal Hakemliğe ilerde uluslararası Hakemliğe terfi edecek Hakemler, ulusal ve uluslararası faaliyetlerde görev alabilmeleri için tüm hakemlerin katılmasının zorunlu olduğu da duyuruda yer almaktadır.

Seminere katılmayan ve vize alamayan Antrenör ve Hakemlere  2016 yılında Resmi görev verilmeyeceğide söylenmiştir.

04-06 Aralık 2015 tarihleri arasında Antalyanın Kemer ilçesinde her şey dahil 3 gündüz 2 gece konaklama yapılacaktır.
Otel konaklama yeme içme bedelleri Federasyon tarafından ödeneceği, Otele girişlerin 04 Aralık 2015 tarihinde Öğleden sonra yapılacak olup 06 Aralık 2014 tarihinde Öğlen saat=12:00 çıkış yapılacaktır. Konaklamalar ikili üçlü odalarda olacaktır, Erken veya geç çıkışlarda günlük 85 TL ücret uygulanacağı, tek kişilik odalar yüzde 50 fark uygulanacağı farkı talep eden kişinin federasyon görevlisine ödemesi gerektiği bildirilmiştir.

Türkiye Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu Federasyonu Yönetim Kurulunun aldığı karar gereğince 2015 Yılı antrenör eğitim gelişim, hakem eğitim gelişim ve vize ve terfi seminerleri katılım ücretleri aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

ANTRENÖR VİZE ÜCRETİ:
2015 vizelerini yaptırmak isteyen Antrenörler için Gelişim Semineri yapılmayacak olup; Federasyonumuz hesabına 04.12.2015 tarihine kadar 250,00 TL yatırmaları halinde 2015 yılı vizeleri yapılacaktır.
2015 yıl içinde tekrar vize semineri yapılmayacaktır.

HAKEMLER VİZE ÜCRETİ :
2015 vizelerini yaptırabilmeleri için, 250,00 TL vize ücretini federasyon hesabına yatırarak, değişen kurallarla ilgili yeri daha sonra bildirilmek üzere tek gurup halinde 05-06 Aralık 2015 tarihleri arasında Vize Seminerine katılacaklardır.

ANTRENÖR VE HAKEM VİZESİ VİZE ÜCRETİ:
Antrenör ve Hakem vizesini beraber yaptıranlar 350,00 TL federasyon hesabına yatıracaktır.
Seminer bitiminde il temsilciliklerine liste gönderilecek ve online kontrol için tüm vize almış antrenör, hakemler web sitesinde (www.jujitsufederasyonu.org.tr ) yayınlanacaktır. Vize almamış antrenör ve hakemler il temsilciliği tarafından görevlendirilmeyecektir

Ayrıca Federasyonun bu seminere ilişkin aşağıdaki konulara dikkat çektiğini söylemeliyiz:

1-Hayat boyu öğrenim genel müdürlüğüne vizeli Antrenör listesi gönderilecek vizesi olmayan antrenörler 2016 yılı içerisinde hayat boyu öğrenim modül programlarında görev yapamayacaklardır

2-2016 yılı içerisinde yapılacak olan uluslararası faaliyetlerde vizesiz antrenör ve hakemlere görev verilmeyecektir.

3-Federasyonun kurulları yeniden belirlenecek olup vizesini yaptırmayan hakem ve antrenörlere federasyon kurullarında görev verilmeyecektir.

4-Seminer ücretleri seminer gününden önce ödenmiş olmalıdır, Seminer ücretini ödemeden seminere katılamaz, girişte otele kabul edilemez.

Katılım Şartları:
1-Nüfus cüzdanı fotokopisi,
2- 2 adet fotoğraf, Vize formu
3-Hakemlik veya Antrenörlük diploma fotokopisi,
4-Ju Jitsu 2016 gelişim vize semineri ücreti makbuz veya dekont,
5-Federasyon tarafından düzenlenmiş katılım formu. (www.jujitsufederasyonu.org.tr ) alınabilir.

Federasyon Hesap No:
Posta Çeki :10238232
Türkiye Garanti Bankası
Hesap No: 1147-6299325 IBAN : TR 96 0006 2001 1470 0006 2993 25

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir