Judocular Kübada İlk Madalyasını Aldı.

‘da 2016 yılının ilk madalyası Bekir Özlü ‘den geldi.

bekir özlü

Küba ‘nın Habana kentinde 66 ülkeden 233 erkek, 155 i bayan olmak üzere toplam 388 sporcunun katılımı ile başlayan ve gece saat 01:00 ‘e kadar devam eden 2016 yılının ilk uluslararası müsabakası olan JUDO GRAND PRIX Müsabakalarının ilk gününde Türk Milli Takım Sporcumuz 60 kg. Bekir Özlü Gümüş madalyanın sahibi oldu.

Judo Milli Takım Antrenörü Sn. Timur BİZSAN konu ile ilgili yaptığı açıklamada  “Bekir eleme müsabakalarını çok rahat zorlanmadan geçtikten sonra yarı final maçında kendisini fazla zorlaması sebebiyle omuzunda bir ağrı hissettiği, yapılan doktor kontrolü sonrasında riske edilmemesi gerektiği belirlenmiş ve final maçına çıkmamıştır. Sorunun MR çekildikten sonra anlaşılacaktır” dedi.

judo

60 kg. da müsabakaya çıkan bir diğer sporcumuz Ahmet Şahin Kaba 3’üncülük 5’incilik müsabakasında Ermeni rakibi ile maç yaparken sakatlandı ve müsabakayı yarıda bırakmak zorunda kaldı.

Sn. Timur Hocamız Ahmet Şahin Kaba’nın omuzunun çıktığı ve yerine oturturtulduğu her hangi bir ciddi sakatlığı olmadığının anlaşıldığını bildirmiştir.

Tüm Judo Camiamız adına; Bekir Özlü ‘yü almış olduğu madalyadan ve başarıdan dolayı kutlar, her iki sporcumuzada geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor Yüce ALLAH ‘tan acil şifalar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir