Kardiyo Kickboks

kardiyo kickboks-1

Kickboksu bünyesindeki alt birimleri ile birlikte bir bütün olarak değerlendirdiğimizde temel boks vuruş teknikleri olan direkt, kroşe, aparkat ile birlikte boksta kullanılmayan el vuruşları olan backfist ve spinning backfist diye tanımlanan elin dış yüzeyi ile yapılan vuruşlar ve diğer spor branşlarında da kullanılan her türlü tekme ve diz vuruşları ile vücudun tamamını kullanarak yapılacak vuruşları ve savunma tekniklerini bünyesinde ihtiva eden bir spor branşıdır.

aerokickboks, kardiyo kickboks, cardiokickboxing

Temel kombinasyonları için eller ve ayakların kullanıldığı farklı açılardaki vuruş tekniklerinin yapılması ve vücudun tamamının koordineli bir şekilde çalışması gereklidir.

Müsabakaya yönelik antrenmanlarda uygulanan antrenman şekli şiddetli ve ani kasılmaya dayalı yüksek güç ihtiva eden anayrobik bir antrenman türü olduğundan zayıflamaya yönelik bir başarı elde etmek için çok uygun değildir.

Ancak Amerikada ve Avrupanın birçok yerinde uygulandığı gibi Kickboks lapa çalışması ya da rakiple birebir mücadelenin dışında karşınızda herhangi biri olmadan orta şiddette (yani kalp ritminin %50-60 seviyesine çıkarılarak bu seviyede antrenmanın devamının sağlanması) kickboks tekniklerini uygulanırsa kardiyo sisteminde çalışma yapılmış olur. Bu sistem ayrobik antrenman sistemine uygun olduğu için kullandığı enerji karbonhidrat ve yağ temelli olduğundan kilo verme noktasında çok verilmli sonuçlar doğurduğu bilinmektedir.

kardiyo kickboks

Teknik bakımından zengin olan çalışmaları ve çeşitli kombinasyonlarla her antrenman farklı çalışma teknikleri uygulanmasına ortam oluşturan Yada Aero kickboks diğer ayrobik antrenmanlarla kıyaslandığında sporcunun daha az sıkıldığı ve bıkkınlık hissinin önüne geçtiği bilinmekle birlikte antrenmanlar bunaltıcı bir mecburiyetten uzaklaşılarak zevkli bir hale getirilebilmektedir. Ayrıca bu antrenman sistemi ile kilo kontrolü sağlanırken vücudun sıkılaşması ve kickboks teknikleri de öğrenilmiş olur. Bunun yanında el ve ayak koordinasyonunun sağlanması çapraz teknikler ile beynin hem sağ hem sol lobunun aktif hale gelmesi kickboksun zihinsel olarak ta fayda sağladığının göstergesidir.

Bu alanda Konya da  Grup seanslarına katılmak ve Özel Gruplara dahil olmak ya da Birebir Özel ders almak isteyenler detaylı bilgi almak için sitemizin İletişim bilgileri kısmından ya da İLETİŞİM BİLGİLERİ linkini tıklayarak mail ve gsm numaralarından gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Mustafa UYAR

e-posta : [email protected]

Telefon : 0 554 356 01 11

Facebook : www.facebook.com/ysavunma

Twitter : www.twitter.com/ysavunma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir