KİCKBOKS KURSUNDA NELER ÖĞRENİRİM?

kickboxing

her ne kadar taekwondo, boks, muay thai gibi birkaç branşın bir araya getirilerek ortaya çıktığı bir spor dalı olsa da geldiği nokta itibarıyla kendine has teknikleri olan, yukarıda saydığımız branşlarda kullanılan tekniklerle doğrudan hiçbir bağı olmayan özgün bir spor dalı haline gelmiştir.

Kickboks tekme vuruşları, yumruk vuruşları, diz vuruşlarını içinde ihtiva eden bir mücadele sporudur. Ancak bütün bunların yanında kickboks antrenmanlarında koordinasyon, mesafe, çabukluk, sürat, kuvvet, patlayıcı kuvvet vb. birçok fiziksel yetinin yanında özgüven, baskı altında karar alabilme, mücadeleci bir ruh hali gibi özellikler de kazanılmaktadır.

Kickboks Sadece tekme ve yumruk atıp rakibi yenmekten ibaret olmayan bir spordur. Bir satranç oyunu gibi kurallar dahilinde rakibin açıklarını bulmak, strateji geliştirmek, en az enerji harcayarak, en etkili sonuca ulaşabilmek için daima bir sonraki hamleyi hesaplamak ve bunları çok kısa bir sürede hayata geçirmek çok önemlidir.

İşte kickboks ile vücudunuzun tamamını aktif olarak koordineli bir şekilde kullanmanın yanında yukarıdaki özel durumlarıda öğrenir ve uygularsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir