KİCKBOKSER HEMŞİRENİN BAŞARISI

Türk Milli Takımı Bayan Sporcusu olan bir yandan Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji kliniğinde hemşirelik yapıyor, bir yandan da kickboksta elde ettiği derecelerine bir yenisini eklemek için yoğun bir şekilde hazırlanıyor.

Kickboks milli sporcusu 23 yaşındaki Duygu Turan, Hamidiye Şişli Etfal Hastanesindeki hemşirelik görevine devam ederken girdiği kickboks şampiyonalarında başarıdan başarıya koşuyor.

Hürriyet’in haberine göre, birçok başarıya imza atan Duygu TURAN başarılarına bir yenisini eklemek için Macaristan Budapeşte’de yapılacak olan 2017 Dünya Kickboks Şampiyonasına sıkı bir şekilde hazırlanıyor.

“HEDEFİM TEKRAR ŞAMPİYON OLMAK”

Turan, “Kickboks milli takım sporcusuyum. Aynı zamanda Arnavutköy Spor Kulubü’nün sporcusuyum. Şişli Etfal’de hemşireyim. Yoğun bakımda çalışıyorum. Bu güne kadar 2014’de Avrupa şampiyonu, 2015’te dünya şampiyonu oldum. 2016’da 2 kez ayrı branşlarda Avrupa şampiyonu oldum. Bu sene daha yeni maçtan geldim. Bolu’da yapılan Türkiye kick boks şampiyonasında şampiyon oldum. Kasım ayında Macaristan’da yapılacak dünya şampiyonasına katılacağım. Bundan sonra hedefim bu sene yapılacak Dünya şampiyonasında tekrar şampiyon olmak. Ayrıca da kendi branşımda dünyanın en teknik sporcusu olmak istiyorum” dedi.

“NÖBET TUTACAĞIM GÜNLER ANTRENMAN YAPAMIYORUM”

Milli Takım Sporculuğu ve hemşirelik görevini aynı anda yürütürken yaşadığı zorluklardan bahseden Duygu Turan, ” Bu süreçte zorlanıyorum. Nöbet tutuyorum, ertesi gün antrenman yapıyorum. Zor bir hayatım var ama ikisini de çok sevdiğim için yetiştirmeye çalışıyorum, koşturuyorum. Ailem ve buradaki arkadaşlarımın desteğiyle. Mesai saatlerim değişiyor. Mesela bir hafta 3 gün sabah geliyorum. 2 gün nöbet tutuyorum. Sabah çalıştığım günler akşam antrenmana gidiyorum. Nöbet tutacağım günler antrenman yapamıyorum. 16 saat tuttuğumda sabah buradan çıkıp evde uyuyup antrenmana gidiyorum. Benim için çok zor oluyor. Hocalarım destek oluyor. Kendi başıma antrenman yapıyorum” diye konuştu.

“EN İYİ SPORCU” ÖDÜLÜNÜ ALDI

Duygu Turan, Kocaeli Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümünden 2014 yılında mezun oldu, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi kardiyoloji kliniğine atandı. 2014 Kick Boks Türkiye Şampiyonu (Kick Light Branşı), 2014 Kick Boks Avrupa Şampiyonu (Slovenya / Maribor), 2016 Boks Türkiye üçüncülüğü, 2016 Kick Boks Türkiye Şampiyonu (Low Kıck Branşı) , 2016 Kick Boks Türkiye Şampiyonu (Kick Light Branşı) , 2016 Kick Boks Avrupa Şampiyonu (Slovenya / Maribor), 2016 Kick Boks Avrupa Şampiyonu (Yunanistan-Loutraki), 2017 Spor&spor dergisinin düzenlediği sporun devleri ödül gecesinde en iyi sporcu ödülünü aldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir