KİCKBOKSLA 1200 KALORİ YAKIRIL MI?

denince birçok kişinin aklına hemen K-1 organizasyonları ile medyada yer alan sert maçlar gelir. Bu durum görsel basının kişilerin bilinç altında oluşturduğu bir etki. Evet bir mücadele sporudur. Bu sporun içinde oldukça sert, realitesi olan yüksek şiddetli vuruşlarda yer almaktadır. Ancak tamamıyla bu sertlikten ibaret değildir.

Kickboks bilinenin aksine Avrupanın birçok yerinde ve Amerikada Cardio Kickboks, Aero Kickboks yada Fitness adlarıyla icra edilen farklı bir yönü var ki, klasik ayrobik antrenmanların yada fitness antrenmanlarının bilinen sıkıcı tekrarları ve aynı döngü içerisinde yapılan hareketlerden uzak keyifli etkili ve maksimum sonuç alabileceğiniz bir boyutu olduğu gözden kaçıyor.

Kickboks branşında kullanılan ısınma, teknik&taktik, kuvvet, sürat, dayanıklılık gibi idmanların belirli bir sistem ile uygulandığı ve interval yüklenmelerle desteklendiği bu antrenman modelinin sürekli farklı formlar ve teknikler içeren değişikliği ile hem tekdüze bir spor anlayışından uzaklaşıp keyifli bir idman yapma hem de vücudu sürekli şaşırtarak kısa sürede etkin bir sonuç alma imkanı cezbedici bir durum.

Yukarıda bahsettiğim hususlar doğrultusunda bilinçli bir Antrenör eşliğinde iyi bir antrenman programı ile 1 saatlik antrenmanda bazı dış faktörlere göre değişkenlik arz etmekle birlikte 1200 kaloriye kadar harcama imkanı mevcuttur.

Kilo verme, forma girme ve için eğlenceli bir antrenman modeli olarak Kickboks idmanlarından istifade edip, bu eğlenceli idmanın faydalarıyla hayatınızın kalitesini artırmak için İletişim Bilgileri  linkini tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir