Kickboksun Kadınlar için İnanılmaz Faydaları

Yoğun çalışma temposu ve günlük yapılan işlerle bir koşuşturmaya dönüşen yaşamınızda kendinize zaman ayırmak gittikçe zorlaşmaktadır. Bunca koşturmaca ve stresin arasında biraz nefes almak kendinize gelmek ister misiniz? Haftada birkaç saatinizi kendinize ayırarak stresten kurtulabilir, daha çekici görünebilir ve kendinizi saldırılara karşı koruyabilirsiniz. ’un kadınlar için sağladığı faydaları keşfettikçe eminim sizde hemen bir spor salonunda kendinizi bulacaksınız.

kickboks women

Formunuzu Korumak için Kickboks

Yarı ve yarı anayrobik bir sistem olan Kickboks, dövüş sporu olmakla birlikte kardiyo çalışmalarına da uygun olan ve dünyada aero kickboks ya da cardio kickboks olarak çalışmaları bulunan bir branştır. Bu çalışma şekli ile kalori harcamak ve yağ yakmak için en etkili spor branşlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir saatlik dans, tempolu yürüyüş ya da bisikletle yaklaşık 300 kalori yakarken aynı sürede icra edilen kickboks antrenmanlarında yaklaşık 750 kalori yakarsınız. Kardiyovasküler çalışmanın yanında kendinizi koruyacağınız yakın savunma tekniklerini de öğrenmiş olursunuz.

adriana-limaDaha Çekici Görünmek İçin Kickoks

Bölgesel herkesin istediği ama çok zor olan birşeydir. Basen ya da karın bölgenizde biriken yağlardan kurtulmak isterken sıkıcı egzersizlerle vakit kaybetmek istemiyorsanız sizin için en doğru adres Kickboks. Uzman kadromuz eşliğinde spordan beklentileriniz, spor geçmişiniz, sağlık durumunuz, psikomotor gelişim seviyeniz vb özel durumlar incelendikten sonra size uygun bir çalışma programı hazırlayarak hem kilo verebilir hem de eğlenceli bir aktivite gerçekleştirirsiniz. Hatta birkaç arkadaşınız ile birlikte özel bir grup oluşturabilir ve özel dersin tüm avantajlarından istifade edebileceğiniz gibi ödeyeceğiniz ücreti de diğer arkadaşlarınızla bölüşebilir hem ekonomik olarak fayda sağlayıp hem de daha kısa sürede sonuca ulaşırken arkadaşlarınızla keyifli vakit te geçirmiş olursunuz. Aynı zamanda çekici bir vücuda sahip olmanın ne kadar kolay olduğunu da fark edersiniz.

Daha esnek bir vucut

kicboks teknikDaha esnek bir vucuda sahip olmak isteyip te ne yapacağınızı bilmiyorsanız sakın üzülmeyin. Kickboks antrenmanlarında tüm kaslarınızın çalışmasına olanak sağlandığı için istediğiniz esnekliğe kavuşabilirsiniz. Ayrıca kickboks antrenmanlarında rakibinizi takip etmeniz gerektiğinden mesafe ayarının yanı sıra günlük hayatınızda da birçok konuda size yardımcı olacak koordinasyon ve refklesklerinizi de geliştirirsiniz.

Kendinizi Savunmak için Kickboks

Karma bir dövüş sporu olan olan Kickboks ve farklı savunma tekniklerini barındırır. Dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı kendinizi savunabilirsiniz. Böylece kendinizi daha özgür ve daha güvende hissederken özgüven gelişimi konusunda da nekadar faydalı olduğunu keşfedersiniz.

kickboksss
Stresten Kurtulmak için Kickboks

Yoğun bir tempoyla çalışıyor ve yorucu günler geçiriyorsanız. Eve gitmek yerine doğruca bir kickboks salonuna gitmenizi tavsiye ederiz. Neden mi? Çünkü bir yandan efor sarfederken, diğer yandan tekme ve yumruk atmanın sizi rahatlatmasının yanında salgılanan endorfin hormonu ile mutluluk seviyenizi yükseltebilirsiniz. Vücudun endorfin hormonu salgıladığı şekilden biri spordur. Dolayısıyla gün boyu biriken stresinizden kurtulursunuz.

Toksinlerden Arınmak için Kickboks

Günlerce detoks diyetleri vb uygulamalara gerek kalmadan vücunuzda biriken toksinleri dışarı atmanın en güzel yollarından birisi Kickboks antrenmanlarıdır. Kickboks çalışıyorsunuz, dolayısıyla, terlediniz, kalp atışınız hızlandı, fazlasıyla enerji harcadınız ve bu suretle toksinlerden kurtulup daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir