Laia Ali Ronda’ya Meydan Okudu

100 yılın gelmiş geçmiş en iyi boksörü olarak bilinen Muhammed Ali’nin Bayanlar Profesyonel Boksta eski dünya şampiyonu kızı , geçen ay ’ta yapılan ve 48’nci saniyede hakemin araya girmesiyle sona eren maçı Amanda Nunes’e karşı nakavtla kaybederek büyük hayal kırıklığı yaratan  dövüşçüsü Ronda Rousey’in bu maçını izledi.

Ali, “UFC yönetimi ve hayranların ayrıca Rousey’nin baş antrenörünün, onu iyi bir boksör olduğuna inandırdığını iddia ederek Rousey’nin bu düşüşünde antrenörünün büyük payı olduğunu iddia etti.”

Bir kaç yıl önce Rousey ile Laila Ali arasında maç yapılması gündeme gelmişti. Rousey, sadece yumruklarla mücadele ederse Ali’yi yenebileceğini iddia ederken, Laila için o dönemde”Benimle bu maçı yapmak istiyorsa ben burdayım ” demişti.

Rousey “Emekli ve birkaç çocuğu var. Bunu neden düşüneceklerini anlıyorum, çünkü bir avantajı var, ancak son dövüşümü görürseniz boyut veya güç ile hiç ilgisi yoktu. İnsanlara böyle vurmadım. Dolayısıyla bana karşı gerçek bir avantaja sahip olarak büyüklük ve güç avantajı bulunduğuna güvenemezsin “dedi.

Laila Ali ise Rousey hakkında “Ronda’nın Nunes’in yumruklarına yaptığı fiziksel tepkilerini izledikten sonra Rousey’nin işinin biteceğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Laila Ali  “Şimdi onu (Rousey) ringde ezdiğimi görmek istiyorlar. Gerçekten yumruk atmak için birinin çenesini eğitemezsin, ama yüksek miktarda para için, evet, muhtemelen bunu gerçekleştirebiliriz.” şeklinde konuşurken, Ronda Rousey ile maç yapmak için istekli olduğunu ifade etti ama bunun için şartların oluşması gerektiğini açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir