MMA’DEKİ TÜRK DÖVÜŞÇÜLER

mma türk

Asya’nın en büyük (), organizasyonu ONE Fighting Championship’te ilk defa bir Türk Takımı mücadele edecek.

Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde yapılacak yılın ikinci ‘ONE Championship: Clash of Heroes’ mücadelelerinde Türkiyeden katılacak olan Corvos Takımının adına Dağıstan Doğumlu Saygid Guseyn Arslanlıyev 29 Ocak 2016 Cuma günü TSİ 13.00’te başlayacak maçta Endonezyalı Mishal Alfad ile karşılaşacak.

6 ONE FC ile 6 maçlık mücadele anlaşması olan Dagi’nin ilk ONE Fighting Championship maçı internet üzerindeki http://onefc.com/livestream adresinden canlı takip edilebilecek.

ONE Fighting Championship (ONE FC) Nedir?

2011 yılında Malezya’da kurulmuştur ve Asya kıtasının en büyük Karma Dövüş Sanatları Organizasyonu’dur. Dünyanın önde gelen yayın kuruluşlarından başta FOX Televizyonu olmak üzere yaptığı önemli yayın anlaşmaları sayesinde 75 ülkede 1 milyar eve ulaşmakta. Kawasaki, Marvel, Facebook ve Disney ile partnerlik anlaşmaları olan organizasyon 2012 yılında Dünya MMA Ödüllerinde “yılın yapımı” ödülünü kazanmıştır.

Saygid ‘DAGİ’ Guseyn Arslanliyev kimdir?

mma türk-1Dağıstan’lı sporcu 23 Ekim 1994 doğumlu. 9 yaşında güreş ve boks yapmaya başladı, ilk şampiyonluğunu da bu yaşta kazandı. Pyat Storon Sveta Dağıstan Spor Akademisi’nde yatılı olarak öğrenim hayatına başladı. 12 yaşında katıldığı ilk turnuva, Dağıştan Şampiyonası’nı kazandı. 16 yaşındayken ailesiyle taşındığı Türkiye’de, Burak Değer Biçer ve Corvos takımı ile tanıştı ve kendisine Dagi lakabı verildi. MMA’da hem Brezilya Jiu-Jitsu’su hem de Muay Thai tarzında dövüşüyor. Şu anda Brezilya Jiu-Jitsu’su dalında mor kuşak sahibi. 4 yıldır yer aldığı Corvos Takımı adına katıldığı ilk büyük MMA maçı, Avrupa MMA Ligi mücadelesinde Hırvat rakibi Djore Stoyanov’u 50 saniyede nakavt ederek bu kategoride ilk galibiyetine ulaştı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir