Sağlık Çalışanlarına Karşı Şiddete “DUR”

Son zamanlarda görsel ve yazılı basında sürekli olarak karşılaştığımız ve artık kötü de olsa alıştığımız bir durum sağlık personelinin şiddete fiziki saldırıya maruz kalmaları. Doktorlar ve hemşireler başta olmak üzere sağlık personeline yöneltilen bu şiddet olayları Sağlık çalışanları üzerinde olumsuz bir psikolojik travma oluşturduğu gibi meslekten istifaya kadar süren bir endişe ve korku hali gözlemlenmektedir. Hatta konu hakkında araştırma komisyonu kurulmasını gerektirecek kadar yaygın ve ürkütücü bir boyuta ulaşmıştır.

Bu sebeplerle tüm insanların ihtiyaç duyduğu, ve gibi sağlık çalışanlarınında yaşanan olaylar neticesinde daha elzem bir şekilde ihtiyaç duydukları ve hukuken koruma altına alınan vücut bütünlüğüne yönelik bu fiziki saldırılara karşı kendini savunma büyük önem arz etmektedir.

Şiddete karşı olmakla birlikte yaşanan olumsuzluklar ve haksız saldırılar karşısında sağlık çalışanlarının kendilerini savunmaya yönelik olarak Boks, , Muay Thai ya da Yakın Savunma Teknikleri gibi branşlarda eğitim almaları, olası saldırılar karşısında kendilerini savunabilmeleri, “Acaba saldırıya uğrarsam ne yaparım?” endişesinden uzaklaşarak özgüvenli bir şekilde mesleklerine odaklanmaları konusunda yardımcı olacak büyük bir etkendir.

Yakın Savunma Ekibi olarak Hemşire, ve Doktor gibi farklı ünvanlarda yer alan sağlık çalışanları ile yaptığımız çalışmalarda kendilerini savunma konusunda gelişim gösteren “Saldırıya uğrarsam ne yaparım?” endişesinden uzak güçlü, kendinden emin ve saldırı karşısında kendisini savunabilme yetisi gösteren doktor arkadaşlar verdiğimiz eğitimin realitesini ve somut olaylar karşısında geçerliliğini ispatlamaktadır.

Mücadele sporlarına yönelik Alanında Uzman Eğitmenlerimiz eşliğinde profesyonel ekipmanlarla birebir özelders hizmeti almak için İletişim Bilgileri linkini tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir