Saki İlk UFC Maçına Çıkıyor

 

Gökhan Saki sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak haberi doğruladı ve GLORY baskılı tişörtle kafese giren Gökhan, üstünü çıkartıp attı ve altındaki tişörtüyle kameraya poz vererek bundan sonra ’de dövüşeceğini birince ağızdan teyit etti.

Gökhan Saki’nin UFC’deki rotası da netleşiyor. Saki’nin karma dövüş sanatları ile çıkacağı ilk organizasyonla ilgili bir poster yayınlandı. Gökhan ilk UFC karşılaşmasına 2 Eylül tarihinde doğduğu şehir olan Hollanda’nın Rotterdam şehrinde olacak.

 

Gökhan Saki konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Ben Conor McGregor’dan sonra UFC’nin yaptığı en büyük yatırımım. Herkes Türkiye ve BAE’nin neler vaat ettiğini görecek” şeklinde konuştu.

Saki Glory’deki son maçını 3 sene önce İstanbul’da Tyrone Spong’a karşı yapmış ve Spong’un ayağının kırılması sonucu mücadele yarıda kalmıştı. Aynı gecede Nathan Corbett’i nakavt ederek Spong’a karşı finalde mücadele etmişti.

Sonrasında ise Dubai merkezli GFC şirketinde maçlara çıkmaya başlayan Gökhan Saki kariyerindeki son mücadelesini 14 Nisan 2015’te yapmıştı. Saki 773 gündür dövüşmüyordu şimdi herkes 33 yaşındaki Saki’nin geri 872 gün sonraki dönüşünde nasıl bir performans göstereceğini merak ediyor.

Gökhan Saki’ye UFC kariyerinde başarılar dileriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir