Thailand da Türk Fırtınası

Türk Ömer İlhan Yılmaz Tayland’ı ayağa kaldıran bir nakavtla uzak doğuyu salladı. Tayland’da eski adı ile Baukaw Pro Promuk olarak bilinen daha sonra ise ringlerde Baukaw Banchamek ismi ile boy gösteren efsane K-1 Şampiyonu Baukaw’ın düzenlediği kendi organizasyonunda inanılmaz bir başarı hikayesi yaşandı.

Tayland’ın başkenti Bangkok SuperMuaythai organizasyonu adı ile Thia-Boxing alanında önemli işler yapılan gecede Thailanlı dövüşçülerin çok etkin oldukları bir siklet olan 69 Kg’da Ömer İlhan Yılmaz Baukaw’ın yıldızı Lomchoy Banchamek ile WMO Şampiyonluğu Kemer Maçına çıktı.

3 rauntluk mücadelenin son anlarında Türk Kickboksör İstanbul’dan gelip Taylandlı şampiyonu son 20 saniye kala sol dirsek darbesi ile nakavt etti. Tüm salon büyük şok yaşarken şampiyonluk kemerini Baukaw taktı.

Video oynatıcı

Maçtan sonra Fight Club’a konuşan Ömer “puanla bitseydi önde olmama rağmen maçı vermeyeceklerdi. Bunu hissedince nakavttan başka bir şansım olmadığını anladım ve nakavt için rakibimin üzerine gittim sonrasında da nakavt geldi. Ülkemi çok iyi temsil ettiğime inanıyorum. Herhangi bir kulüpte çalışmıyorum. İmkanlar kısıtlı antrenörlerim Bayram Gezici ve Mehmet Cıvgın’a teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

ömer_ilhan_baukaw

Ömer çalışmalrına şimdilik Luktupfah GYM’de devam ediyor.  16.10.1989 İstanbul Kadıkoy doğumlu Ömer İlhan Yılmaz 1.80 boyunda… Maçtan sonra Brezilyalı kafile ise geceye damga vuran Türk Kickboksörümüzle daha teri kurumadan defalarca fotoğraf çektirdiler…
Ömer’in bir sonraki mücadelesi ise 18 Nisan tarihinde Hong Kong’da gerçekleşecek…Ömer’in sıradaki rakibi ise Brezilyalı Alex Oller olacak…
omer_ilhan_alex_oller
Fight Club olarak sporcumuzu tebrik eder bundan sonraki maçlarında da üstün başarılar dileriz…

Ömer İlhan’a Kemeri Baukaw Banchamek Taktı – Video :

Video oynatıcı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir