Türk Boksörler Almanyayı Salladı.

Avni Yıldırım vs. Walter Gabriel Sequeira – WBC Uluslar arası Gümüş Hafif Ağırsıklet Unvan Maçı

Maça ilişkin bilgiler Bilgehan Demir’in ağzından şöyle yorumlanmıştır;

Muhteşem Gecesinde ring ilk olarak ana karşılaşma ile çıkan sporcuları ağırladı. Bu Şampiyonluk karşılaşmasında ringe gelen ilk isim rakip Sequeira oldu. Sonrasında ise şampiyon Sivaslı boksörümüz Avni Yıldırım ringe geldi. Karşılaşma 12 round üzerinden değerlendirilmek üzere başladı.

Karşılaşmanın ilk roundu çok çekişmeli geçti. Maçtaki heyecan ilk rounddan itibaren kendini belli ediyordu. İkinci roundda karşılaşma kızışmaya başladı. Artık her atılan yumruk daha sertti. 3. Roundda atılan yumruklar artık sallıyordu. Rakip Sequeira yattı yatacaktı. Fakat zaman zaman karşılık da veriyordu. Roundun sonunda Yıldırım sert darbeler aldı. Sert geçen dördüncü roundun ardından başlayan 5. Roundda Avni Yıldırım çok zor anlar yaşadı. Roundun sonlarında sert darbelere maruz kalan Yıldırım round zili ile birlikte soluk aldı. Karşılaşmada her geçen saniyede heyecan daha da artış gösteriyordu. 6. Roundda kendini toparlayan Avni Yıldırım, bir önceki roundun aksine rakibine zor anlar yaşatmayı başardı. 7. Round dehşet bir round oldu her iki boksör için de. Avni Yıldırım roundun son saniyelerinde rakibe attığı sert yumruklarla çok fena salladı. Sequeira’nın imdadına round zili yetişti. 8. Round bir önceki rounda göre daha yavaş geçti. 10. Roundda Avni Yıldırım tüm gücüyle dövüşmeye başladı fakat Sequeira boş bulduğu anlarda çıkış yaptı. Yaptığı çıkışları oturtan Sequeira, Avni’ye zor anlar yaşattı. Daha sonrasında ise round bitti.

Öyle ya da böyle zorlu ve heyecanın hat safhada olduğu bu karşılaşmada 12. Rounda kadar herhangi bir nakavt ya da knocdown gerçekleşmedi. Her iki boksör de bu karşılaşmanın gerçekten hakkını verdi ve izleyicilere muhteşem anlar yaşattı. 12. Roundda da herhangi bir nakavt gerçekleşmeyen karşılaşmada kazanan taraf masa hakemlerinden gelecek olan puanlarla belli olacaktı. Masa hakemlerinden gelen puan sonuçlarına göre karşılaşmayı kazanan taraf 117-111 puan kararı ile Avni Yıldırım oluyor! Sivaslı boksörümüz böylelikle WBC Uluslar arası Gümüş Hafif Ağırsıklet unvanını korumayı başarıyor.

avni yıldırım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir