Türkiye Conquerors 1453 China Drogans a Karşı

boksörDünya Birliği () düzenlediği Dünya Boks Serisi olan () maçları için Çin İstanbul’a geldi. Türk Milli Boksörlerimiz Uzak Doğulu rakiplerine karşı 5 siklette mücadele edecekler.

Kendilerine “Türkiye Conquerors 1453” ismini veren boks milli takımımız Çin’in “China Drogans” Takımına karşı ringe çıkacaklar.

Seyfullah Dumlupınar’ın başantrenörlüğünü yaptığı Boks Milli takımımızda; 49 kiloda Hamza Kartal, 56 kiloda Hakan Çiğdem, 64 kiloda Yakup Şener, 75 kiloda Evren Tubikoğlu ve 91 kiloda Seyda Keser rakiplerine karşı mücadele edecekler.

Deplasmanlı olarak düzenlenen Dünya Boks Serisi maçlarında Millilerimizin mücadele ettiği grubumuzda Çin, Ukrayna ve Küba yer alıyor. Üçü İstanbul’da üçü de rakip ülkelerde olmak üzere toplam 6 maç oynayacak milli takımımız şampiyon olması halinde hem para ödülü alacak hem de Rio Olimpiyatları için Nisan ayında Bulgaristan’da oynanacak kota müsabakalarına gitmeye hak kazanacak.

Maç öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Türkiye Başkanı Eyüp Gözgeç, hedeflerinin öncelikle daha fazla kota alarak Rio’da ülkemizi temsil etmek ve oradan da madalyalarla dönmek olduğunu belirtti.

Trt Spor’dan canlı olarak yayınlacak maçları İstanbullu spor severler 16 Ocak Cumartesi günü saat 19:30’da Bağcılar Olimpik Kapalı Spor Salonu’na gelerek ücretsiz olarak izleyebilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir