Mustafa UYAR Kimdir?

Mustafa 13 Şubat 1985 te Konya da dünyaya geldi. Daha 4 yaşlarındayken Kung-fu antrenörü olan dayısı Abdülkerim EL’in teşvikleri  ile spor hayatı başlamıştır. İlkokul çağlarında kısa süreli Kung-fu antrenmanlarından sonra 1999 yılında tanıştığı Kickboks sporu ile aktif sporculuğu başlamıştır. Ve 1999 yılından bu yana mücadele sporlarının içinde sporcu, müsabık dövüşçü, hakem ve antrenör olarak yer almıştır.  Bu süreç zarfında Kickboks, , Wushu, , gibi branşlarla uğraşmış olup, Kickboks, Muay Thai ve branşlarında RESMİ ANTRENÖR gene Kickboks ve Wushu branşlarında HAKEM ve lisanslı boksördür. Bunların yanında CROSSFİT, FİTNESS, NİTELİKLİ KUVVET ANTRENMANLARI, SAĞLIKLI YAŞAM alanlarında da çalışmalar yapmaktadır.

Ayrıca 2011 yılında Ankara Keçiören’de  AVCI WTEO’nun kurucusu Salih AVCI’nın Yakın Savunma seminerine katılmış, Türkiye Sambo Federasyonu Başkanı Gadir Mammadovun Azerbaycan Milli Takım Antrenörü ile birlikte 2014 yılında Konya da düzenlemiş olduğu Sovyet Rusyanın kendi ordusu için geliştirdiği Yakın Savunma ve Etkisiz Hale Getirme Tekniklerini içeren SAMBO sporunun seminerine katılmış, 2017 yılında Ankarada Brezilya Jiu Jitsu branşında 6 kez Dünya Şampiyonu 2 kez ADJJ Şampiyonu olan Yuri SİMOES’in seminerine katılmış, 2015 yılından bu yanada Konya’nın Tek takımı olan Team Red Knot bünyesinde Brazilian Jiu Jitsu çalışmalarına devam etmektedir.

Liseden sonra Selçuk Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulunu bitiren ve Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda İnfaz ve Koruma Memuru olarak göreve başlayan Mustafa UYAR eğitim hayatına Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi alanında devam etmiştir.  Ayrıca göreve başladıktan sonra yakın savunma, etkisiz hale getirme, müdahale teknikleri, kelepçe, jop, biber gazı, robokop kıyafeti ve bu techizatların kullanımı hakkında Ankara, Kahraman Maraş ve Erzurumda 4 kez Eğitim Kursuna katılmıştır. 2012 yılında görev arkadaşı Nuray ile evlenmiş ve ikilinin 1 erkek 1 kız olmak üzere 2 evlatları olmuştur.

Sporun Mutfağında yetişen ve Kickboks, Muay Thai,  Yakın Savunma () alanlarında çeşitli dönemlerde farklı spor salonlarında Yardımcı Antrenörlük, Grup Seanslarında Antrenörlük, Özel Antrenörlük (birebir kişiye verme) gibi deneyimlere sahip olan Mustafa UYAR Ceza İnfaz Kurumu Personeline ve Özel Güvenlik Kursiyerlerine de Yakın Savunma alanında dersler vermiş olup, Halen KİCKBOKS, MUAY THAİ, (SELF DEFENCE), NİTELİKLİ KUVVET ANTRENMANLARI (CROSSFİT), CARDİO KİCKBOKS alanlarında ÖZEL DERS hizmeti sunmaya devam etmektedir.

 

This article has 1 Comment

  1. I see you don’t monetize your site, don’t waste your traffic, you can earn extra cash every month because you’ve got high quality content.
    If you want to know how to make extra money, search for: Boorfe’s tips best adsense alternative

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir