Tae Bo

tae bo, aerobik, taebo,

Fazla kilo ve obezite 21 yy lın  yaşam koşulları ile ortaya çıkmış ve toplumun büyük bölümünde görülen  beraberinde çeşitli hastalıklara yol açan bir sorun olarak karşımızda durmaktadır. Toplum genelinde ise hastalıktan ziyade estetik kaygılara neden olduğu için fazla kilolardan kurtulma ihtiyacı hasıl olmuştur. Gerek sağlıklı yaşam için gerekse estetik kaygılar için olsun bu dertten kurtulmanın yegane yolu egzersizden, spordan geçmektedir. Eğer hekimler tarafından ilaç olarak reçetelere yazılabilseydi spor en çok yazılan ilaç olurdu.

Egzersiz&Spor ile fazla kilolardan kurtulabilmek için öncelikle yaptığımız sporun süresi, yoğunluğu ve kalp atım hızı vücudumuzun ihtiyaç duyduğu ve transferini yaptığı enerji tipini belirlememizde ve bu sayede kalori yakmak için gerekli çalışmaları yapmamızda bize yol göstermektedir.

Kilo verebilmek için öncelikle sporcunun maksimum performansının ölçülmesi gerekmektedir. Bundan sonra kasların hareket esnasında ihtiyaç duyduğu enerji sistemi belirlenir. sistemde yapılan aktivitelerde “ki bu yaklaşık olarak %50 – %60 performans ile en az 45 – 60 dk aralıksız çalışmayı ve ara dinlenmelerin ise aktif dinlenme olarak yapılmasını gerektirir. “ yani nabzınız %50-60 lara ulaştığında burada sabit kalmasını sağlayarak aralıksız hareketlerle karbonhidrat ve yağ yakımını harekete geçirilmesiyle sağlanmış olur. Yani vücudunuzdaki yağ kütlesinin enerjiye dönüşerek atılması ve fazla kilolardan kurtulmanızı sağlar.

ve Kardiyo ise Dünyaca meşhur dövüş sporu olan ve branşlarında kullanılan tekniklerin antrenör eşliğinde müzikle birlikte Ayrobik sistemde doğru efor, doğru süre ve doğru sıklıkta uygulanarak kilo kontrolünü ve zayıflamayı hedeflemektedir.

Peki neden Tae bo yada Kardiyo Kickboks?

tae bo,taebo, ayrobik, kilo kontrolü, zayıflama

Ayrobik sistemde yapılabilecek birçok branş var ancak zayıflamak için yapılan bu antrenmanların çoğu birbiri ile benzerlik içeren ve bir müddet sonra sıkıcı hale gelerek bıkkınlığa sebep olan ve insanları spordan uzaklaştıran çalışmalardır.

Tae bo veya Kardiyo Kickboks antrenmanları genelde müzik eşliğinde değişik teknik ve taktiklerin kullanıldığı her antrenman farklı çalışmaların yapıldığı ve insanları sıkıcılıktan uzak tutarak sporu eğlenceli hale getirdiği ve aynı zamanda stresten uzaklaştırdığı için tercih sebebi olmaktadır.

Günümüzde başta Amerika olmak üzere birçok ülkede çoğu ünlü bu şekilde kilo kontrolünü sağlamaktadır. Konya da bu alanda çalışma yapmak isteyenler ise İletişim bilgilerinden ya da İLETİŞİM BİLGİLERİ linkini tıklayarak bize ulaşabilir Grup seanslarımıza ya da  Özel gruplarımıza katılabilecekleri gibi Birebir Özel ders almak isteyener için hazırlanan programlar doğrultusunda kısa zamanda hedeflenen amaca ulaşılabilirlik sağlanır.

Mustafa UYAR

e-posta : [email protected]

Telefon : 0 554 356 01 11

Facebook : www.facebook.com/ysavunma

Twitter : www.twitter.com/ysavunma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir