Avni Yıldırıma Gelen Teklif

Süper orta sıklette dünya şampiyonluğu yolunda emin adımlarla ilerleyen Türk Boksör , geçtiğimiz ay Meksika’da Marco Antonio Periban’ı mağlup ederek unvan maçı için beklemeye geçmişti.

Bu süreçte Avni Yıldırım’ın başarıları dünyanın en büyük yıldızlarının da dikkatini üzerine toplamasına neden oldu. Daha önce Badou Jack maçı öncesi İngiliz IBF şampiyonu James DeGale ile sparring antrenmanları yapan Avni, bu antrenmanlardan birinde rakibinin dişini kırmış ve bu olay maç sonrası tartışmaların odağında yer almıştı.

Avni Yıldırım’a son gelen teklif ise bugüne kadarki tüm tekliflerden farklı bir seviyede. 16 Eylül’de Gennady Golovkin’in karşısında yılın en büyük maçlarından birine çıkacak olan Meksikalı süper star Canelo’nun sparring yapacağı boksörlerden biri olarak Avni Yıldırım’a teklif götürdüğü öğrenildi.

Boksörümüzün Gennady Golovkin gibi güçlü ve rakibe devamlı baskı kuran oyunu nedeniyle tercih edildiği öğrenilirken, Avni Yıldırım Canelo’nun sparring antrenmanlarına katılmak üzere 27 Temmuz tarihinde Meksika’ya gidecek.

Avni Yıldırım’ın ayrıca bu sparring antrenmanları sonrasında Golden Boy Promotions firmasıyla sözleşme imzalaması ve bundan sonra ABD’de Golden Boy gecelerinde ringe çıkmasının da söz konusu olduğu öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir