KİCKBOKS İLE KİLO VERİLİR Mİ?

OBEZ-3OBEZ-2

Günümüzün en yaygın sorunlarından biri olan fazla kilolar hem sıhhat açısından hem de estetik açıdan insanların başına bela olmaktadır. Fazla kilolardan kurtulmanın iki yöntemi vardır. Birincisi kalori alımını azaltmak yani diyet ikincisi ise kalori yakımını artırmak yani spor&egzersiz yapmak. Fazla kilolardan kurtulmak için ise ilk tercih edilen yöntem diyettir. Fakat spor desteği olmadan yapılan diyetin tek başına faydası olmadığı bilinmektedir. Çünkü kalori alımı azaldıkta vücut mevcut değişikliğe uyum sağlayarak metabolizmayı zayıflatmakta bu suretle yenilen az yemeğin bile kilo vermede işe yaramadığı görülmektedir. Birkaç diyet denemenin ardından duyacağınız ilk kelime “su içsem yarıyor” olacaktır. Spor ise diyetin aksine metabolizmayı hızlandırdığı için hem diyetle birlikte tavsiye edilen hem de diyet yapmaksızın tavsiye edilen yegane ilacıdır.

aero kickboxing

Şeker, Tansiyon, Kalp Damar rahatsızlıkları, vb rahatsızlıkların önlenmesinde ya da bu rahatsızlıklara yakalananların bu rahatsızlıkların oluşturduğu sorunları minimize etmede ve tamamen ortadan kaldırmada Sporun etkisi yadsınamaz bir gerçektir.

aero kickboxing-1

Gelelim ’a yarı anayrobik yarı ayrobik bir spor dalıdır. Ancak başta Amerika olmak üzere birçok ülkede ayrobik sistemde ya da Aero Kickboxig gibi isimler altına yapılan çalışmalarla kilo vermek metabolizmayı hızlandırmak mümkündür. Normal ayrobik sistemle kıyaslandığında kilo kontrolünde başarısı ispatlanmış, aynı zamanda bıkkınlığın ve spora devamlılığı etkileyen diğer faktörlerin önüne geçerek antrenmanı zevkli bir hale getiren bir branştır. Değişik tekniklerle müzik eşliğinde yapılan Antrenmanları ile hem kickboks tekniklerini öğrenebilir hem de zayıflayabilirsiniz. Bu ve benzer birçok gerekçe ile birçok Adriana Lima gibi ünlü manken formunu korumak kilo kontrolünü sağlamak için yapmaktadırlar.

adriana lima kickboks-1

Gelin birkaç arkadaşınız ile birlikte oluşturacağımız özel grup seansları ile keyifli bir antrenman ortamında hem fazla kilolarınızdan kurtulun hem de zevkli bir idmanın tadına varın.

cardio-kickboks

Mustafa UYAR

e-posta : [email protected]

Telefon : 0 554 356 01 11

Facebook : www.facebook.com/ysavunma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir