Rövanş Beklentisi Nasıl Sonuçlanacak

29 Nisan’da Londra’daki Wembley stadyumunda 90 bin kişinin önünde , ve ağır sıklet unvanları için ringe çıkan Anthony ve Wladimir maçında kazanan İngiliz boksör olurken, böylece 3 kemerin birden sahibi olmuştu.

Karşılaşma sonunda Joshua ile Klitschko arasında yapılan kontrata göre Klitschko’nun rövanş talep etme hakkı olduğu öğrenilirken, eski şampiyonun kontrata koyduğu bu madde ile yeniden ringe çıkıp çıkmayacağı belirsizliğini koruyor.

Öte yandan Joshua’nın bağlı bulunduğu Matchroom şirketinin patronu Eddie Hearn, şu ana kadar kendilerine gelen tüm bilgilerin Klitschko’nun rövanş maçına çıkacağı yönünde olduğunu, bu sebeple rövanş için salon aramaya başladıklarını açıkladı.

Maçın yapılacağı potansiyel lokasyonlar hakkında da bilgi veren şirket patronu Hearn, şu ana kadar ABD, Nijerya, Dubai ve Cardiff’ten (Galler) çok iyi teklifler aldıklarını, her ne kadar Cardiff finansal olarak 1. sırada olmasa da, Britanya dışında organizasyon yapmanın başka türlü zorluklar getirdiğini ifade ederken, rövanşın gerçekleşmesi halinde büyük ihtimalle Cardiff’teki 75 bin kişilik Principality Stadyumunda gerçekleşeceğinin sinyalini verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir