Turkish Open Wako Kickboxing Seriese Kabul Edildi.

Türkiyede  düzenlenen ve geleneksel hale gelen Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası (İntenational Turkish Open) ’ nun En Büyük Kick Boks organizasyonlarının bir arada olduğu World Series’ e kabul edildi. Türkiye Federasyonu Başkanı Sn Salim KAYICI’nın uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü World Series üyeliği, üyesi olduğumuz WAKO Dünya ve WAKO Avrupa’ nın resmi web sitelerinden ilan edildi.

Federasyon Başkanı Salim Kayıcı yaptığı açıklamada; ” Bilindiği üzere dünyanın en büyük amatör Kick Boks Birliği WAKO’ nun takviminde dünyanın bir çok ülkesinden, çok fazla sayıda organizasyon yer almaktadır. Fakat WAKO Kickboxing World Series bu oraganizasyonların en büyüklerinin yer aldığı bir birliktik. Ülkemizde her yıl yaptığımız Uluslararası Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası yani Turkish Open uzun soluklu çalışmalarımız sonucunda sporcu katılımı, uluslararası yeterlilikte bir turnuva olması, kalitesi ve bir çok kriter daha göz önünde bulundurularak WAKO Kickboxing World Series’ e kabul edildi. WAKO Kickboxing World Series Turkish Open’ in kabul edilmesiyle birlikte 7 büyük organizasyonu çatısı altında topladı. Olimpiyat yolunda emin adımlarla ilerleyen Kick Boks adına ülkemiz için çok büyük ve önemli bir olaydır. Bu konuda WAKO Kickboxing World Series Başkanı Roy BAKER ve destek olan tüm üyelere teşekkür ediyorum” dedi.

WAKO Kickboxing World Series’e katılan 7. organizasyon Turkish Open’ in diğer organizasyonlar ise aşağıda yer almaktadır.

Athens Challenge (Yunanistan), Irish Open (İrlanda), Yokoso Dutch Open (Hollanda), Austrian Classics (Avusturya), Hungarian Kickboxing World Cup (Macaristan), Best Fighter World Cup (İtalya) ve International Turkish Open (Türkiye).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir