UKRAYNA’DAN 5 MADALYA

’nın Kherson şehrinde düzenlenen Nikolai Manger Memorial Uluslararası Turnuvası’nda Türk Milli Takımı 1 altın, 3 gümüş, 1 bronz madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

17-23 Nisan tarihlerinde düzenlenen organizasyonda ülkemizi Tolgahan Öztürk (49 kg), Ömer Koç (52 kg), Selçuk Eker (56 kg), Hakan Doğan (60 kg), Volkan Gökçek (64 kg), Önder Şipal (69 kg), İhsan Erdoğan (75 kg), Burak Aksın (91 kg), Eren Uzun (+91 kg) temsil etti.

Dünyanın farklı ülkelerinden çok sayıda sporcunun katılığı şampiyonada 56 kg milli sporcumuz Selçuk Eker altın madalyanın sahibi olurken, 64 kg’de Volkan Gökçek, 75 kg’de İhsan Erdoğan ve 91 kg’de Burak Aksın gümüş madalya kazandı. 49 kg temsilcimiz Tolgahan Öztürk ise organizasyonu 3. olarak tamamladı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Boks Federasyonu Başkan Eyüp Gözgeç, şampiyonada ter döken tüm sporcuları tebrik ederek, “Bu tür uluslararası organizasyonlarda gelen madalyalar bize hem moral oluyor hem de yol haritamızın doğruluğu konusunda fikir veriyor. Hedefimiz 2020 Olimpiyatları, bu hedef doğrultusunda çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir